מעי רגיש

ע. בן 28, הגיע אלי עם קושי רב לקום בבוקר ועייפות גדולה לאחר אכילת ארוחת צהריים, בנוסף פעם בשבועיים ללא סיבה ניראת לעין, יש לו כאב עמום בבטן, שכולל נפיחות, גזים, בחילות ולפעמים תחושת הקאה.

לדבריו העייפות החלה לפני כשנתיים, בזמן האחרון החליט שזה לא צריך להיות ככה. הוא מתלונן על קושי גדול להתעורר בבוקר, בין שעה לשעתיים עד שהוא מצליח "לקלף את עצמו מהמיטה". בנוסף עייפות גדולה אחרי ארוחות צהריים. הוא טוען "בגלל שזה הארוחה הגדולה של היום".

התופעה מלווה בכך שהוא אינו יכול לתפקד לפחות שעתיים אחרי האוכל.

הוא ציין כי יש לו כאבים עמומים – ברום הבטן, עם נפיחות בבטן וגזים-מלוווה בצרבות ולעיתים בבחילות, המטופל ניסה להבין את המקור לסיבה אך לא מצא קשר לדברים אחרים, מבחינתו זה מגיע פשוט בלי סיבה.

הוא ציין כי בעבר טייל במזרח ומאז התחילו לו כאבי הבטן, הוא עשה בדיקה לטפילים ויצא שלילי.

המטופל מבצע פעילות גופנית קבועה, מציין שהוא נרדם מהר, ישן רצוף אך עדין קשה לו מאוד לקום בבוקר.

המטופל מעיד כי הוא נמצא בסוג של סטרס, אבל מצד שני לומד איך לקבל את המצב ללא השפעה על מצב הרוח שלו, בניגוד לעבר בו הסטרס היה מגיע עם תופעות של לחץ בחזה וחרדה. הוא מעיד כי הוא שמח במצב בוא הוא נמצא היום, הוא בזוגיות וטוב לו.

המטופל צימחוני ומבחינת תזונה הוא ציין שהוא לא אוכל יותר מידי, אבל כן יוצא לו לאכול מזון מתועש לא מעט. הוא שותה לפחות 3 קפה אספרסו ביום, לפעמים יותר שהאחרון הוא בלילה בחצות.

הטיפול שניתן למטופל

  • שינוי תזונתי – הימנעות ממזון מתועש המכיל חומרים היכולים להעמיס על הגוף ולתרום לעייפות.
  • הורדת מזונות בעייתיים שמחמירים את התסמנים כגון: בצל, שום, משפחת מצליבים (כרוב, כרובית, ברוקולי, קולרבי וכו').
  • הוא התבקש להימנע ככל הניתן מקופאין, סוכר לבן, מזונות מעובדים וממתיקים מלאכותיים.
  • תיסוף של פרוביוטיקה לשיקום הפלורה ולתסמינים.
  • הפניה לרופא גסטרו לבצע בדיקת גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה
  • והפניה לבדיקות דם מקיפות.

וזאת עד לקבלת תוצאות בדיקת הגסטרוסקופיה והקולונוסקופיה.

לאחר קבלת תוצאות בדיקות הדם נמצא כי יש לו חוסר בויטמין 12B והוא החל התיסוף של הויטמין.

לאחר 3 טיפולים בלבד של שינוי תזונתי, והוספת ויטמין 12B, המטופל ציין כי בבקרים התעוררות קלה יותר והוא מרגיש אנרגיה טובה!!

עוד הוא ציין כי לא חווה שום התקף ביטני נוסף מאז תחילת הטיפול (כחודש) חוץ מפעמיים שאכל ברוקלי וכרובית וחווה נפיחות וגזים ועם זאת זה לא היה בעוצמות של התלונה מלפני הטיפול.סובלים מבעיה דומה? לייעוץ טלפוני חינם: